DUYURULAR

KADIN İŞ BAŞINDA konferansı

21.11.2018


Türkiye Kalite Derneği (KalDer) çatısı altında 2011 yılından bu yana ülkemizde sürdürülebilir iş ve yaşam kalitesine katk<ıda bulunmak amacıyla çeşitli projelere imza atan Trakya Kalite Gönüllüleri Derneği,  ekonomik, sosyal ve siyasi yaşamda cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık oluşturmak için 29 Kasım’da Hilton Garden Inn Çorlu’da gerçekleştireceği “Kadın İş Başında” konulu konferansta mesleğinde fark yaratmış kadınları bir araya getiriyor.

Kadının ekonomik, politik ve sosyal yaşamda hak ettiği yeri alması ve güçlenmesinin önündeki sosyal ve kültürel engellere dikkat çekmek, iş yaşamında cinsiyet eşitliğinin sağlanmasına katkıda bulunmak amacıyla düzenlenecek olan konferansta;
Çalışan Anne Olmak, Karşılaşılan Zorluklar ve Nasıl Bu Zorlukları Aştınız, Kurumunuzdan Örnek Fırsat Eşitliği Uygulamaları, Fırsat Eşitliği için Verilen Özel Destekler, Yönetimde Kadın, Kadın Çalışmaya Neden ve Nasıl Karar Veriyor?, Toplum Tabuları ve Siz, Gelecekte Kadını Neler Bekliyor?, Genç Kadınlar için Tavsiyeler  konuları ele alınacaktır.
Kalder Başkanı Buket Eminoğlu Pilavcı ‘nın açılış konuşması ile başlayacak olan konferans Ayşe Doğan  (26. Dönem AK Parti Tekirdağ Milletvekili), Candan Yüceer (CHP Tekirdağ Milletvekili), Müğfer Pektaş  (Yünsa-Operatör), Ebru Yurtsever (BSH Ürün Yönetimi), Cevahir Aydın (Muratlı Karton Memur), Handan Toprak Benli (Avcılar Belediye Başkanı), Süreyya Olam (BSH Başkan Yardımcısı), Müge Özmeriç (Arçelik İnsan Kaynakları), Figen Onuk Güven (Pharmactive ARGE Direktörü), Yeşim Engin Gökşin’in (Trakya Birlik Teknik Müdür Yardımcısı) ve Yanındayız Derneği’nden Dr. Erkan Tozluyurt konuşmacı olarak katılımlarıyla gerçekleşecektir.

"Kadın İş Başında" konulu konferans 29 Kasım Perşembe günü saat 13:00-17:00 saatleri arasında Çorlu Hilton Garden Inn Hotel’de ücretsiz olarak gerçekleştirilecek.

İletişim için
Kayıt  : trakyakalitegonulluleri@gmail.com 
Bilgi   : 0532 274 21 80
 


Diğer Duyurular