HABERLER

Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Portalı (KÜSİP)

Sayın Sanayicilerimiz,

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nca ; Kamu, Üniversite, Sanayi Kuruluşları, Girişimciler ve Yatırımcılar arasında işbirliği ve etkileşimin sağlanması, paydaşların tek bir nokta üzerinden Ar-Ge fonlarına, araştırmacılara, yatırımcılara ve bilgi kaynaklarına kolay ve hızlı erişimin sağlanması amacıyla KÜSİP Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Portalı hizmete sunulmuştur.

Hizmete sunulan KÜSİP Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Portalı ile Üniversiteler ve Teknoloji Transfer Ofisleri, Kamu Araştırma Merkezleri, Sanayi ve Ticaret Odaları, Organize Sanayi Bölgeleri, Özel Sektör Ar-Ge Tasarım Merkezleri, Teknoloji Geliştirme Bölgeleri, Araştırma/Test Laboratuvarları, Fon Sağlayan Kurumlar, Akademisyenler ve Araştırmacılardan oluşan tüm paydaşların işbirliğine imkân sağlayacaktır.

KÜSİP Kamu Üniversite Sanayi İşbirliği Portalına ücretsiz üye olunmakta olup portal kullanıcılarının güvenli bir ortamda bilgilerini sağlayabilmesi ve erişim güvenliği için ilk kayıt işlemi, internet üzerinden e-devlet kapsamında e-imza, mobil imza veya T.C. kimlik kartı ile giriş yapıldıktan sonra tamamlanmaktadır.

İlk kayıt işlemi yapan kullanıcılar, kendi kullanıcı adı ve oluşturdukları parola ile sisteme girerek işlem yapabilmektedir.

https://kusip.gov.tr/kusip/views/portal

Kamu-Üniversite-Sanayi İşbirliği Portalı (KÜSİP) hakkındaki yazıya ulaşmak için tıklayın. 

Bilgilerinize sunarız.

Saygılarımızla,


Diğer OSB Haberleri