OSB GENEL BİLGİLER

Ergene 2 OSB

PAYLAŞIMLAR

Güncel Bilgiler

MEVZUAT

Mevzuat Bilgileri

E-HİZMET

Elektronik Belge İşlemleri

Sayın Sanayicilerimiz,

Dünyanın en büyük havacılık festivali, ayakları yerden kesen TEKNOFEST heyecanı devam ediyor.

Toplumun tamamında teknoloji ve bilim konusunda farkındalık oluşturmayı, Türkiye’nin bilim ve mühendislik alanlarında yetişmiş insan kaynağını artırmayı hedefleyen TEKNOFEST'te, gençlerin geleceğin teknolojileri üzerinde çalışmalarını desteklemek için Roket’ten Otonom Sistemlere, Yapay Zeka’dan Sualtı Sistemleri’ne kadar 39 farklı kategoride Türkiye tarihinin en büyük ödüllü Teknoloji Yarışmaları bulunmaktadır.

TEKNOFEST 2022 Teknoloji Yarışmaları kapsamında geçtiğimiz yıldan farklı olarak; Dikey İniş Roket, Engelsiz Yaşam Teknolojileri, Lise Öğrencileri İklim Değişikliği Araştırma, Hyperloop Geliştirme yarışmaları yer alacaktır.

T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı ve Türkiye Teknoloji Takımı Vakfı yürütücülüğünde, milli teknolojinin geliştirilmesi konusunda kritik rol oynayan ve Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketleri, kamu, medya kuruluşları ve üniversitelerin destekleriyle düzenlenen dünyanın en büyük en büyük havacılık, uzay ve teknoloji festivali Teknofest, bu yıl Samsun’da gerçekleştirilecektir. 

OSB bünyesinde bulunan firma çalışanlarının ve yine OSB bünyesinde kurulan meslek liselerinde okuyan öğrencilerin bu kapsamda düzenlenen yarışmalar ve etkinlikler hakkında bilgi sahibi olmaları ve katılım sağlamaları önemli görülmektedir. Yarışmalar özellikle öğrencilerimize teknoloji alanında öğrendiklerini uygulama imkânı sunacak olup onları ekip çalışmasına yönlendirerek derslerde öğrenilen teorik bilgilerin gerçek uygulamalarla pratiğe dönüşmesine ve tasarım kabiliyetlerini geliştirilmelerine katkı sağlayacaktır.

30 Ağustos – 4 Eylül tarihleri arasında Samsun’da gerçekleşecek olan TEKNOFEST Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'nin bir parçası olmak istiyorsanız başvurunuzu aşağıdaki linkten gerçekleştirebilirsiniz.

Detaylı bilgi ve başvuru yapmak için TIKLAYINIZ.

Başvuru Kılavuzu için TIKLAYINIZ.

TEKNOFEST 2022'de yarışma hakkını elde etmek için SON BAŞVURU TARİHİ  07 MART A KADAR UZATILMIŞTIR!!!